Drone Savar Nedir

Drone’lar son zamanlarda oldukça yaygınlaşmaya başladı bunun sonucunda fotoğrafçılık,hobi ve sinemacılık gibi birçok alanda kullanılmaya başladı fakat bazı bilinçsiz kullanıcılar drone uçuşuna kapalı olan yerlerde(havaalanı yakınları ve o bölge güçleri tarafından uçuşa yasaklanan bölgelerde) uçmaya çalıştığı için bu olaya müdahale edilmesi gerektiği düşünülüyor. Drone’u hem halk hem de drone pilotu açısından en zararsız şekilde indirmek için Harp ARGE tarafından geliştirilen Drone Savar en etkili çözüm diyebiliriz.

Drone Savar, drone’u elektromanyetik saldırıya maruz bırakarak kumanda ile bağlantıyı kesiyor ve drone etkisiz hale getiriliyor.Bütün bunlar için Bu cihazı 3 saniye kullanmak yeterli olacaktır.Drone savar geliştirilebilir özelliği sayesinde gelecekte üretilebilecek farklı frekanslı drone’ları da etkisiz hale getirilebilecek.Hem modüler hem de geliştirilebilir özelliğinden dolayı kötü amaçlı kullanımlar için oldukça işe yarayacak bir cihaz gibi görünüyor:)

Tabii hobicilerin bu aletten pek haz ettiği söylenemez. Günümüz koşullarında bu aletin hobicilere de zarar verip vermeyeceği tartışılır. Siz de görüşlerinizi yorum bölümüne belirtebilirsiniz.